Огляд пресиІнформаційно-аналітичні випуски НТСЕУ про стан та перспективи паливно-енергетичного комплексу України

forumЯк уникнути типових помилок за проєктування та монтажу фундаментних уземлювачів. 15.09.2023 11:00

5EXX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е»

17-19 жовтня 2023 року

Група Метінвест заявляє про втрату контролю над діяльністю своїх підприємств на тимчасово неконтрольованій території України

Категорія: Новини Опубліковано: Середа, 15 березня 2017 Автор: НТСЕУ
СКМ

Унаслідок вимог керівництва невизнаних республік про необхідність перереєстрації підприємств, що розташовані в так званих «ДНР» і «ЛНР», Група Метінвест заявляє про повну втрату контролю над роботою усіх своїх активів на тимчасово неконтрольованій території (НКТ).

На підприємства Групи Метінвест на НКТ прийшли невідомі люди, які вимагали перереєструвати підприємства в юрисдикції невизнаних республік, а також розпочали інвентаризацію та опис майна. У разі непокори вони погрожували співробітникам підприємств фізичною розправою. Оскільки Група Метінвест не може піддавати співробітників ризику й порушувати законодавство України, компанія вважає за неможливе продовжувати будь-яку господарську діяльність на цих підприємствах. Ця заява стосується діяльності ПрАТ «Єнакієвський металургійний завод» (включаючи його Макіївську філію – ПрАТ «Макіївський металургійний завод»), ПрАТ «Єнакіївський коксохімпром», ПрАТ «Харцизький трубний завод», ПрАТ «Комсомольське рудоуправління», ПрАТ «Краснодонвугілля», ПрАТ «Донецьккокс» і Спільного українсько-швейцарського підприємства ТОВ «Метален».

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков:

— Рішення про припинення роботи наших підприємств на території так званих «ДНР» і «ЛНР» – це вимушений крок, що викликаний нашою категоричною незгодою з вимогою змінити українську юрисдикцію. Крім того, в цих умовах ми не можемо контролювати діяльність підприємств і, відповідно, нести відповідальність за те, що відбувається на їх території.

Підприємства Групи Метінвест, розташовані на НКТ, із самого початку військового конфлікту на Донбасі були перереєстровані на контрольованій території. Тільки за 2016 рік ці підприємства перерахували до українських бюджетів різних рівнів близько 1,4 млрд грн. На них були працевлаштовані понад 20 тисяч співробітників. Трудові відносини з працівниками активів Метінвесту на НКТ будуть урегульовані в рамках чинного українського законодавства. Співробітникам цих підприємств запропонують варіанти працевлаштування на підприємствах компанії на контрольованій території України: в Запоріжжі, Кривому Розі та Маріуполі.

Для захисту своїх прав у цьому питанні Група Метінвест звертатиметься як до державних органів України, так і до міжнародних організацій.

Інф. Групи СКМ