Огляд пресиІнформаційно-аналітичні випуски НТСЕУ про стан та перспективи паливно-енергетичного комплексу України

forumXVII Міжнародний форум «Паливно енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє», 5-7 листопада 2019, Міжнародний виставковий центр

plan2019Перелік науково-технічних заходів (конференції, семінари, громадські обговорення, виставки, ювілейні заходи) в галузі енергетики на 2020 рік

Китайські міні-АЕС починають свій марш світом

Категорія: Новини Опубліковано: П'ятниця, 05 травня 2017 Автор: НТСЕУ
Китай приступив до будівництва «домашніх» міні-АЕС

Китай робить перші кроки на шляху розбудови розподіленої генерації теплової та електричної енергії. І розпочинає він з будівництва міні-АЕС власної розробки на острові Хайнань, де буде зведено перший реактор ACP-100 «Лінлун».

Потужність складатиме 100 МВт, що в 10 разів менше, ніж у стандартних реакторів. Міні-АЕС планується використовувати, зокрема, для енергопостачання та опалення окремих житлових районів – це буде «домашня» атомна станція, яка прийде на зміну вугільним ТЕС та бойлерним.

ACP-100 – перший в світі міні-реактор, який отримав всю дозвільну документацію МАГАТЕ. Інтерес до його закупівлю вже проявили партнери з Великобританії, Канади, Монголії, Ірану, Єгипту, Саудівської Аравії, Бразилії, Пакистану та Індонезії.

Час замислитися й Україні.

 

Дізнатися більше...