Огляд пресиІнформаційно-аналітичні випуски НТСЕУ про стан та перспективи паливно-енергетичного комплексу України

forumЯк уникнути типових помилок за проєктування та монтажу фундаментних уземлювачів. 15.09.2023 11:00

5EXX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е»

17-19 жовтня 2023 року

НКРЕКП схвалила підняття тарифу на передачу Укренерго

Категорія: Новини Опубліковано: Неділя, 28 червня 2020 Автор: НТСЕУ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в галузі енергетики та комунальних послуг, попередньо схвалила підняття тарифу на передачу для НЕК «Укренерго» у 2 рази, з діючого 155,4 грн - до 327,9 грн/МВт-год з 1 серпня 2020р.

Дане рішення Регулятор прийняв 26 червня під час засідання.

Попередньо комісія планувала підняти тариф на передачу до 596,48 грн/МВт-год. «За ці три дні (після засідання 24 червня – ред.) ми провели роботу і прийшли до думки, стосовно зниження тарифу від оголошеного майже в 2 рази до рівня 33 коп./кВт-год», - сказав голова комісії. За словами члена НКРЕКП Руслана Кайдаша, для підвищення тарифу лише в 2 рази було не враховано 40% заборгованості «Гарантованого покупця» перед своїми контрагентами (генеруючими компаніями),замість цього – планується погашення цих боргів за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій.

За словами Кайдаша, Укренерго веде переговори з ЄБРР та ЄІБ про залучення відповідних кредитів.

Також було враховано, що частину боргів буде покрито за рахунок суми отриманої від плати за міждержавний перетин (1,4 млрд грн) та використання акцизного податку із електроенергії, яка вироблена з ВДЕ. Також для підняття тарифу на передачу лише в 2,1 рази планується змінити ПСО.

«Пропонується врахувати новий механізм, який обговорюється, стосовно того, щоб Енергоатом виступав стороною, яка відпускає електроенергію Гарантованому покупцю по 1 коп. і також Укргідроенерго в певних обсягах відпускає по 1 коп., а Гарантований покупець забезпечує продаж постачальникам універсальних послуг. По решті обсягів Енергоатом виступає як суб’єкт, який продає електроенергію у вільному ринку тим, самим забезпечуючи свою надійну роботу», - прокоментував пропозицію нової редакції ПСО Кайдаш.

«Ми розраховуємо на те, що максимально будуть розраховані кошти зовнішнього фінансування оператором системи передачі і Кабміном введене нове гібридне або перехідне ПСО, яке дасть економію майже 10 коп., редакцію якого ми запропонуємо сьогодні або наступного робочого дня», - сказав Тарасюк.

ExPro