Огляд пресиІнформаційно-аналітичні випуски НТСЕУ про стан та перспективи паливно-енергетичного комплексу України

forumXVIII Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е», 10 – 12 листопада 2020 р., Міжнародний виставковий центр

plan2019Перелік науково-технічних заходів (конференції, семінари, громадські обговорення, виставки, ювілейні заходи) в галузі енергетики на 2020 рік

Олександру Дупаку – 80. Поздоровлення ювіляру

Категорія: Спецпроекти Опубліковано: Четвер, 01 грудня 2016 Автор: НТСЕУ

Зміст статті

Олександр Дупак

25 листопада віце-президенту, голові Виконкому НТСЕУ, заслуженому енергетику України Олександру Сергійовичу Дупаку виповнилося 80 років!

Дупак Олександр Сергійович народився в м. Горлівка, Донецької обл. Після закінчення теплоенергетичного факультету Київського політехнічного інституту Олександр Сергійович був направлений на роботу в РЕУ «Київенерго», де працював з 1959 до 1964 року інженером-конструктором. Він здобув заслужений авторитет в колективі Київенерго і був рекомендований на посаду директора павільйону «Електрифікація» Виставки досягнень народного господарства УРСР, де працював з 1964 по 1968 рік.

В 1968 році О.С.Дупак одноголосно був обраний заступником голови Українського правління Науково-технічного товариства енергетики та електротехнічної промисловості і протягом всіх цих років постійно переобирався науковою та інженерною громадськістю країни на цю посаду, а потім на посади віце-президента, голови Виконкому Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України (НТСЕУ). Маючи величезний досвід громадської діяльності, роботи в енергетиці та активну громадянську позицію, О.С. Дупак забезпечує високий науково-технічний і громадянський рівень діяльності НТСЕУ, плідну співпрацю з органами законодавчої та виконавчої влади країни, енергетичними компаніями, підприємствами і організаціями, науковими та учбовими закладами, у тому числі з Національною академією наук України, НТУУ «КПІ», НТУ «Львівська політехніка», НТУ «ХПІ» та іншими ВУЗами країни, галузевими академіями наук з формування енергетичної політики на загальнодержавному і регіональному рівнях, з впровадження новітніх технологій в електроенергетичній галузі.

Олександр Сергійович був одним із засновників Асоціації «Зелений світ» і Ради старійших енергетиків України. Він активно працює над виданням професійних журналів «Енергетика та електрифікація», «Электрические сети и системы», «Енергетика та ринок», «Енергія майбутнього століття», «Електроінформ», «Енергозбереження, енергетика та енергоаудит», співзасновниками яких є Спілка, газети «Енергетика України в ХХІ столітті», над випуском щомісячних інформаційно-аналітичних оглядів про стан і перспективи розвитку паливно-енергетичного комплексу України. Протягом багатьох років плідно співпрацює при вирішенні проблем енергетики за участю громадськості з комітетами Верховної Ради України, Урядом України, Міненерговугілля, Мінприроди, НКРЕКП та іншими відомствами. НТСЕУ акредитовано в Комітеті Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки.

Дупак О.С. є авторитетним в Україні фахівцем і громадським діячем, користується заслуженою повагою науковців і спеціалістів різних відомств, енергетиків із усіх регіонів України та інших країн.

Він є академіком Міжнародної академії електротехнічних наук, членом правління Спілки наукових та інженерних громадських об’єднань України, членом правлінь громадських організацій: «Всеукраїнська рада ветеранів праці енергетики України», «Українське ядерне товариство» та «Національна екологічна рада України», є членом Громадських рад при Міненерговугілля України та НКРЕКП України і співпрацює в галузі енергетики з профспілковими та громадсько-політичними об’єднаннями України і міжнародними громадськими об’єднаннями інженерів.

Загальний стаж роботи О.С. Дупака у сфері паливно-енергетичного комплексу України становить 57 років. За вагомий особистий внесок у функціонування електроенергетичної галузі України О.С. Дупак відзначений державною нагородою «Заслужений енергетик України», нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України («За особливі заслуги перед українським народом»), знаком «Почесний енергетик України» і «Заслужений енергетик СНД». На Всеукраїнському конкурсі «Лідер ПЕК-2001» був визнаний переможцем в номінації «Громадський діяч», в 2005 році нагороджений Знаком Пошани міста Києва.

Розвиваючи кращі традиції наукових та інженерних товариств енергетиків, О.С. Дупак всі свої знання, сили, організаторський талант і великий досвід спрямовує на залучення наукової та інженерної громадськості до роботи щодо стабілізації та подальшого розвитку енергетичного комплексу України, формування енергетичної політики держави, розбудови громадянського суспільства нашої держави.

Виконком НТСЕУ