Огляд пресиІнформаційно-аналітичні випуски НТСЕУ про стан та перспективи паливно-енергетичного комплексу України

forumXVIII Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е», 10 – 12 листопада 2020 р., Міжнародний виставковий центр

plan2019Перелік науково-технічних заходів (конференції, семінари, громадські обговорення, виставки, ювілейні заходи) в галузі енергетики на 2020 рік

Олександру Дупаку – 80. Поздоровлення ювіляру

Категорія: Спецпроекти Опубліковано: Четвер, 01 грудня 2016 Автор: НТСЕУ

Зміст статті

Олександр Дупак

25 листопада віце-президенту, голові Виконкому НТСЕУ, заслуженому енергетику України Олександру Сергійовичу Дупаку виповнилося 80 років!

Дупак Олександр Сергійович народився в м. Горлівка, Донецької обл. Після закінчення теплоенергетичного факультету Київського політехнічного інституту Олександр Сергійович був направлений на роботу в РЕУ «Київенерго», де працював з 1959 до 1964 року інженером-конструктором. Він здобув заслужений авторитет в колективі Київенерго і був рекомендований на посаду директора павільйону «Електрифікація» Виставки досягнень народного господарства УРСР, де працював з 1964 по 1968 рік.

В 1968 році О.С.Дупак одноголосно був обраний заступником голови Українського правління Науково-технічного товариства енергетики та електротехнічної промисловості і протягом всіх цих років постійно переобирався науковою та інженерною громадськістю країни на цю посаду, а потім на посади віце-президента, голови Виконкому Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України (НТСЕУ). Маючи величезний досвід громадської діяльності, роботи в енергетиці та активну громадянську позицію, О.С. Дупак забезпечує високий науково-технічний і громадянський рівень діяльності НТСЕУ, плідну співпрацю з органами законодавчої та виконавчої влади країни, енергетичними компаніями, підприємствами і організаціями, науковими та учбовими закладами, у тому числі з Національною академією наук України, НТУУ «КПІ», НТУ «Львівська політехніка», НТУ «ХПІ» та іншими ВУЗами країни, галузевими академіями наук з формування енергетичної політики на загальнодержавному і регіональному рівнях, з впровадження новітніх технологій в електроенергетичній галузі.

Олександр Сергійович був одним із засновників Асоціації «Зелений світ» і Ради старійших енергетиків України. Він активно працює над виданням професійних журналів «Енергетика та електрифікація», «Электрические сети и системы», «Енергетика та ринок», «Енергія майбутнього століття», «Електроінформ», «Енергозбереження, енергетика та енергоаудит», співзасновниками яких є Спілка, газети «Енергетика України в ХХІ столітті», над випуском щомісячних інформаційно-аналітичних оглядів про стан і перспективи розвитку паливно-енергетичного комплексу України. Протягом багатьох років плідно співпрацює при вирішенні проблем енергетики за участю громадськості з комітетами Верховної Ради України, Урядом України, Міненерговугілля, Мінприроди, НКРЕКП та іншими відомствами. НТСЕУ акредитовано в Комітеті Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки.

Дупак О.С. є авторитетним в Україні фахівцем і громадським діячем, користується заслуженою повагою науковців і спеціалістів різних відомств, енергетиків із усіх регіонів України та інших країн.

Він є академіком Міжнародної академії електротехнічних наук, членом правління Спілки наукових та інженерних громадських об’єднань України, членом правлінь громадських організацій: «Всеукраїнська рада ветеранів праці енергетики України», «Українське ядерне товариство» та «Національна екологічна рада України», є членом Громадських рад при Міненерговугілля України та НКРЕКП України і співпрацює в галузі енергетики з профспілковими та громадсько-політичними об’єднаннями України і міжнародними громадськими об’єднаннями інженерів.

Загальний стаж роботи О.С. Дупака у сфері паливно-енергетичного комплексу України становить 57 років. За вагомий особистий внесок у функціонування електроенергетичної галузі України О.С. Дупак відзначений державною нагородою «Заслужений енергетик України», нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України («За особливі заслуги перед українським народом»), знаком «Почесний енергетик України» і «Заслужений енергетик СНД». На Всеукраїнському конкурсі «Лідер ПЕК-2001» був визнаний переможцем в номінації «Громадський діяч», в 2005 році нагороджений Знаком Пошани міста Києва.

Розвиваючи кращі традиції наукових та інженерних товариств енергетиків, О.С. Дупак всі свої знання, сили, організаторський талант і великий досвід спрямовує на залучення наукової та інженерної громадськості до роботи щодо стабілізації та подальшого розвитку енергетичного комплексу України, формування енергетичної політики держави, розбудови громадянського суспільства нашої держави.

Виконком НТСЕУ


Міністерство енергетики та вугільної промисловості України

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України


Комітет ВР України з питань ПЕК

Віце-президенту,
голові Виконкому НТСЕУ,
Заслуженому енергетику України
Дупаку Олександру Сергійовичу

Вельмишановний
Олександре Сергійовичу!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Дня народження!

Завдяки Вашій активній громадській позиції, професійному досвіду, міжнародній діяльності, Ви зробили вагомий вклад в розвиток та діяльність Науково-технічного товариства енергетиків та електротехніків України та всього енергетичного комплексу України.

Протягом багатьох років Ваша плідна праця дає натхнення до змін, змінює та удосконалює електроенергетичну галузь, своєю інноваційністю Ви зацікавлюєте та стимулюєте до праці студентів, науковців, енергетичні компанії, з Вами цікаво працювати, Ваша думка важлива для урядовців, спеціалістів в комітетах, відомствах.

Від щирого серця зичу Вам міцного здоров'я, Божого благословення, благополуччя, творчого натхнення, нехай у службових справах завжди буде підтримка однодумців, а все добро вертається Вам сторицею!

З повагою
народний депутат України Лев Підлісецький


Державне підприємство Національна енергетична компанія «Укренерго»

НЕК «Укренерго»


НАЕК «Енергоатом»

НАЕК «Енергоатом»

НАЕК «Енергоатом»


Рада Оптового ринку електроенергії

ОРЕ


Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

НКРЕКП


Інститут електродинаміки НАН України

ІЕД


ІПМаш НАН України

ІПМаш НАН України


ІВЕ НАН України

ІВЕ НАН України


ІЕЕ НТУУ «КПІ»

ІЕЕ НТУУ «КПІ»


Теплоенергетичний факультет НТУУ «КПІ»

Шановний
Олександре Сергійовичу!

Колектив кафедри теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” щіро вітає Вас з ювілеєм – 80-річчям з дня народження!

Випускник нашого факультету Ви багато сил віддали розвитку енергетики нашої країни.

Виконуючи обов’язки Віце-президента, голови Виконкому НТСЕУ Ви забезпечуєте високий науково-технічний і громадянський рівень діяльності НТСЕУ, плідну співпрацю з органами законодавчої та виконавчої влади країни, енергетичними компаніями, підприємствами і організаціями, науковими та учбовими закладами, у тому числі з Національною академією наук України, НТУУ «КПІ», НТУ «Львівська політехніка», НТУ «ХПІ» та іншими ВУЗами країни, галузевими Академіями наук тощо по формуванню енергетичної політики на загальнодержавному і регіональному рівнях, по впровадженню новітніх технологій в електроенергетичній галузі.

Під Вашим керівництвом Спілка значну увагу приділяє впровадженню світових досягнень науки і техніки в енергетичний комплекс України. Щорічно за ініціативою НТСЕУ проводяться відповідні науково-технічні конференції, семінари і громадські обговорення, здійснюються незалежні експертні оцінки відомчих рішень, організується вивчення громадської думки в галузі енергетики та екології. Ви є був одним із засновників Асоціації “Зелений світ” і Ради старійших енергетиків України, активно працюєте над виданням професійних журналів «Енергетика та електрифікація», «Электрические сети и системы», «Енергетика та ринок», «Енергія майбутнього століття», «Електроінформ», «Енергозбереження, енергетика та енергоаудит», співзасновниками яких є Спілка, газети «Енергетика України в ХХІ столітті», над розробкою щомісячних інформаційно-аналітичних досліджень «ЕНЕРГОІНФОРМ-ИНФОРМЭНЕРГО» про стан і перспективи розвитку паливно-енергетичного комплексу України, протягом багатьох років плідно співпрацює при вирішенні проблем енергетики за участю громадськості з комітетами Верховної Ради України, Урядом України, Міненерговугілля, Мінприроди, НКРЕКП та іншими відомствами. НТСЕУ акредитовано в Комітеті Верховної Ради України з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки.

Вас обрано академіком Міжнародної академії електротехнічних наук, членом правління Спілки наукових та інженерних громадських об’єднань України, членом правлінь громадських організацій: «Всеукраїнська рада ветеранів праці енергетики України», «Українське ядерне товариство» та «Національна екологічна рада України», членом Громадських рад при Міненерговугілля України та НКРЕКП України і співпрацює в галузі енергетики з профспілковими та громадсько-політичними об’єднаннями України і міжнародними громадськими об’єднаннями інженерів.

За Вашою ініціативою у співдружності із Всесвітньою Федерацією інженерних об’єднань (WFEO), Європейською федерацією інженерних громадських організацій (FEANI), Міжнародним Союзом наукових та інженерних об’єднань (МСНІО) повноважені делегації НТСЕУ у складі провідних фахівців-енергетиків брали участь у підготовці і проведенні науково-технічних заходів з актуальних проблем розвитку світової науки та техніки, проблем глобальної та регіональної енергетики, перспектив використання світових досягнень в енергетиці України. Високої оцінки цих заходів і особливого міжнародного визнання заслужили проведені конференції і семінари за участі НТСЕУ: в Ізраїлі, в Королівстві Іспанія, в Італії, в Греції, в м. Бразилія та в інших країнах світу.

Також НТСЕУ стала ініціатором і організатором проведення біля п’ятидесяти міжнародних науково-технічних конференцій і семінарів на теренах України у співпраці з регіональними відділеннями Спілки науковими та учбовими закладами України, енергогенеруючими та енергопостачальними компаніями, органами законодавчої та виконавчої влади країни з актуальних проблем стану, перспектив розвитку енергетики країни.

НТСЕУ є одним з організаторів щорічних Всеукраїнських конкурсів «Молодь – енергетиці України» та «Лідер паливно-енергетичного комплексу України».

За вагомий особистий внесок у функціонування електроенергетичної галузі України Ви відзначені державною нагородою "Заслужений енергетик України", нагороджені Почесною грамотою Верховної Ради України («За особливі заслуги перед українським народом»), знаком "Почесний енергетик України" і "Заслужений енергетик СНД". На Всеукраїнському конкурсі “Лідер ПЕК-2001” Ви були визнані переможцем в номінації “Громадський діяч”.

Дозвольте, Шановний Олександре Сергійовичу, побажати Вам міцного здоров’я, щастя, довгого життя та подальших творчих досягнень у творчій роботі на благо нашої країни!

За дорученням колективу співробітників
кафедри теплоенергетичних установок теплових та атомних електростанцій
завідувач кафедри д.т.н., проф. О.Ю. Черноусенко


ПАТ «Донбасенерго»

Донбасенерго


З нагородою

З нагородою

З нагородою


ПАТ «Дністровська ГАЕС»

Дністровська ГАЕС


ПАТ «Хмельницькобленерго»

ПАТ «Хмельницькобленерго»


ВАТ «Запоріжжяобленерго»

ВАТ «Запоріжжяобленерго»


ВАТ «Вінницяобленерго»

ВАТ «Вінницяобленерго»


ВАТ «Закарпаттяобленерго»

ВАТ «Закарпаттяобленерго»


Державний концерн «Ядерне паливо»

Державний концерн «Ядерне паливо»


ТОВ «Котлотурбопром»

ТОВ «Котлотурбопром»


Держенергонагляд

Держенергонагляд


Всеукраїнська Енергетична Асамблея

Шановний
Олександре Сергійовичу,
від імені Всеукраїнської Енергетичної Асамблеї та від себе особисто щиро вітаю Вас з Ювілеєм!

За весь період роботи у сфері паливно-енергетичного комплексу України, а це понад 57 років, Ви всі свої сили, знання, досвід і організаторський талант спрямовуєте на стабілізацію та подальший розвиток енергетики нашої країни.

Майже пів століття Ви є віце-президент Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України (НТСЕУ). Це громадське об’єднання має 136-річну історію, сталі наукові та інженерні традиції.

Маючи великий досвід роботи в енергетиці та громадській діяльності ,Ви забезпечуєте високий науково-технічний і громадський рівень діяльності НТСЕУ, плідну співпрацю з органами законодавчої та виконавчої влади країни, енергетичними компаніями, підприємствами та організаціями, науковими та учбовими закладами. На сьогодні НТСЕУ є однією з найбільш впливових громадських організацій енергетичного спрямування.

Щиро бажаємо Вам, шановний Олександре Сергійовичу, мирного неба, помноження професіоналізму, стабільності і процвітання енергетичної галузі України.

З повагою
Голова Ради Громадської Спілки
«Всеукраїнська Енергетична Асамблея»
І.В. Плачков


Всеукраїнська рада ветеранів праці енергетики

Всеукраїнська рада ветеранів праці енергетики


Всеукраїнська рада ветеранів праці енергетики

Укрелектропрофспілка