Огляд пресиІнформаційно-аналітичні випуски НТСЕУ про стан та перспективи паливно-енергетичного комплексу України

forumXIX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е», 19 – 21 жовтня 2021 р., Міжнародний виставковий центр

plan2019Перелік науково-технічних заходів (конференції, семінари, громадські обговорення, виставки, ювілейні заходи) в галузі енергетики на 2020 рік

МАГДА Іван Іванович

Категорія: Видатні енергетики України Опубліковано: Вівторок, 15 лютого 2011 Автор: НТСЕУ

І.І.МагдаРадник виконавчого директора ДП "Регіональні електричні мережі"
Заслужений енергетик України
Почесний енергетик України, Казахстану та СНД
Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки
Академік Академії наук України
Народний депутат України II скликання
Автор 4 книг, понад 80 статей з питань будівництва, експлуатації та економіки енергетичних об'єктів, автор 24 винаходів

Народився 27 листопада 1934 року в селі Білики Кобеляцького району Полтавської області.

Закінчивши Харківський політехнічний інститут, був направлений на роботу в енергетичну галузь, яка на той час бурхливо розвивалась. Працював інженером, старшим інженером електричного цеху на Придніпровській ТЕС, а потім старшим виконробом - головним інженером електромонтажної дільниці на Криворізькій ТЕС.

Із пуском Криворізької ТЕС працював заступником начальника, начальником електричного цеху. У 1974 р. був призначений директором цієї електростанції. Під його керівництвом станція досягла потужності 3000 МВт та стала на той час була найпотужнішою електростанцією в Європі.

Досвід, знання справи та організаторський талант стали підставою для призначення І.І. Магди в 1977 р. генеральним директором виробничо-енергетичного об'єднання "Дніпроенерго" у м. Запоріжжя. Під його керівництвом були побудовані енергоблоки потужністю 800 кВт на Запорізькій ТЕС і перший енергоблок у 1 млн. кВт на Запорізькій АЕС, набуває розвитку сільська енергетика Запорізької, Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

У 1986 р. І.І. Магда призначається заступником міністра енергетики УРСР. Був направлений на ліквідацію аварії на ЧАЕС. Протягом майже двох років безпосередньо керував будівництвом електричних мереж у зоні аварії.

Уряд тричі направляв І.І. Магду в Афганістан для участі в ліквідації наслідків бойових дій, а в грудні 1988 р. йому довелося взяти участь й у ліквідації наслідків землетрусу в Арменії.

Неодноразово обирався депутатом обласних, районних та міських рад народних депутатів. На виборах до Верховної Ради України у 1994 р. одержав перемогу в першому турі голосування.

У 1994-1998 рр. - член парламентської фракції "Єдність", член Комітету з фінансової та банківської діяльності. Безпосередньо брав участь у прийнятті Конституції України, Закону "Про електроенергетику". Виступав за змішану систему виборів.

З 1998 р. працює на підприємствах Мінпаливенерго. Підтримує зв'язки з народними депутатами через клуб "Парламент" та Асоціацію народних депутатів України. На громадських засадах працює заступником голови Ради старійших енергетиків України. Вів викладацьку роботу в інститутах, підготувавши при цьому більше 300 студентів для галузі.

Країна високо оцінила заслуги І.І. Магди. Він кавалер орденів Леніна, Жовтневої революції, Трудового червоного прапору, Дружби, За заслуги III ст. і трьох медалей. Відзначений Почесними грамотами Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України.

Золотий фонд нації