Огляд пресиІнформаційно-аналітичні випуски НТСЕУ про стан та перспективи паливно-енергетичного комплексу України

forumXIX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е», 19 – 21 жовтня 2021 р., Міжнародний виставковий центр

plan2019Перелік науково-технічних заходів (конференції, семінари, громадські обговорення, виставки, ювілейні заходи) в галузі енергетики на 2020 рік

ГУТАРЕВИЧ Олександр Тимофійович

Категорія: Видатні енергетики України Опубліковано: Середа, 16 лютого 2011 Автор: НТСЕУ

О.Т.ГутаревичНачальник Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж

Заслужений енергетик України

Почесний енергетик України та Республіки Казахстан

Член Центрального правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України

Нагороджений Золотою медаллю імені В.Г. Шухова Академії інженерних наук Росії, грамотами Кабінету Міністрів України, Міністерства палива і енергетики України, почесними грамотами НТСЕУ, Київської міської держадміністрації, лауреат "Золотої Фортуни", а також золотою медаллю Міжнародної академії управління, нагрудним знаком "50-річчя ОДУ Півдня" та нагрудним знаком "Лідер паливно-енергетичного комплексу України" в номінації "Державний діяч - 2007"

Олександр Тимофійович Гутаревич із середини 1970-х років бере безпосередню участь у розслідуванні найсерйозніших порушень у роботі енергосистеми України і розробці протиаварійних заходів із запобігання порушень.

О.Т. Гутаревич народився в 1946 р. у Вінницькій області. Освіту здобув у Кишинівському енергетичному технікумі і Пермському політехнічному інституті за спеціальністю "інженер-електромеханік".

Трудову діяльність розпочав з 1960 р. Працював на електроенергетичних об'єктах на Уралі, зокрема в Пермі. З 1972 р. до 1980 р. - на посаді старшого диспетчера енергосистеми, начальника служби надійності та безпеки ВЕО "Київенерго". З 1980 р. працював інженером-інспектором, головним інспектором, заступником начальника, начальником Зонального органу Півдня Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж Міненерго СРСР, а з 1991 р. і до нині - начальником Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж України.

Олександр Тимофійович бере активну участь в проведенні аналізу серйозних системних аварій, які мали місце як в ОЕС України, так і за її межами, з подальшою розробкою і реалізацією протиаварійних заходів з їх запобігання.

О.Т. Гутаревич брав безпосередню участь в організації та в розробці: Закону України "Про електроенергетику", "Правил улаштування електроустановок", "Правил техніки безпеки" і "Правил пожежної безпеки", "Правил технічної експлуатації електричних станцій і мереж" (головний редактор посібника з вивчення цих Правил), "Концепції організації державного регулювання електроенергетики", "Інструкцій про розслідування і облік технологічних порушень на об'єктах електроенергетики і в об'єднаній енергетичній системі України", "Оглядів технологічних порушень в електроенергетиці України" тощо.

Олександр Тимофійович є активним учасником у роботі Науково-технічної спілки електроенергетиків та електротехніків України та членом правління цієї спілки, а також учасником численних семінарів, конференцій та інших заходів, які проводяться Науково-технічною спілкою енергетиків та електротехніків і Радою старійших енергетиків України. Є автором і співавтором статей у галузевих журналах.

На всіх етапах роботи в енергетиці України О.Т. Гутаревичу притаманні цілеспрямованість, високий професіоналізм, намагання глибоко зрозуміти сутність питань, які необхідно вирішувати, відповідальність за доручену справу.

О.Т. Гутаревич володіє талантом керівника, колосальним працелюбством, невичерпним запасом душевної енергії. Постійно підвищує свої знання як керівника-організатора, так і фахівця-енергетика.

Вимогливий до себе і до підлеглих, уважний і чуйний до співробітників, має заслужений авторитет як у трудовому колективі НЕК "Укренерго", так і в електроенергетичній галузі України.

Золотий фонд нації