Огляд пресиІнформаційно-аналітичні випуски НТСЕУ про стан та перспективи паливно-енергетичного комплексу України

forumЯк уникнути типових помилок за проєктування та монтажу фундаментних уземлювачів. 15.09.2023 11:00

5EXX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е»

17-19 жовтня 2023 року

БРОННІКОВ Володимир Костянтинович

Категорія: Видатні енергетики України Опубліковано: Середа, 16 лютого 2011 Автор: НТСЕУ

В.К.БронніковГенеральний директор Інжинірингового підрозділу ДП НАЕК "Енергоатом"

Президент Українського ядерного товариства

Лауреат премії Ради Міністрів СРСР

Відмінник енергетики та електрифікації СРСР

Заслужений енергетик України

Народний депутат України IV і V скликань

Автор понад 25 наукових статей у галузі енергетики, близько 10 авторських винаходів і 37 законопроектів з питань промислово-енергетичного комплексу

Народився 25 вересня 1943 року в с. Тюп Тюпського району, Киргизстан. У 1966 р. закінчив Томський політехнічний інститут за спеціальністю "Проектування та експлуатація атомних енергетичних установок".

Трудову діяльність розпочав в Уральському філіалі, а пізніше продовжив у Південному відділенні Всесоюзного теплотехнічного інституту Міністерства енергетики СРСР, де за 10 років пройшов шлях від інженера до начальника лабораторії.

Усе його життя нерозривно пов'язане з історією розвитку атомної енергетики в колишньому Радянському Союзі, а потім і в незалежній Україні. Він брав участь у запуску головних блоків практично всіх атомних електростанцій пострадянського простору і 10 років, з 1986 р. по 1996 р., очолював найбільшу в Європі Запорізьку атомну електростанцію.

Володимир Костянтинович був технічним керівником пуску першого блоку атомної електростанції в Україні.

В.К. Бронніков зробив вагомий внесок у розвиток всієї атомної галузі країни. У середині 90-х років минулого століття, в умовах економічної кризи в Україні, завдяки його особистому наполяганню було завершено будівництво та здійснено пуск 6-го енергоблоку Запорізької АЕС.

В якості головного інженера він брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Після аварії в Чорнобилі світове співтовариство атомників дійшло висновку про необхідність формування та підтримки так званої культури безпеки як найважливішої умови безпеки АЕС.

В.К. Бронніков - практик-атомник, авторитетний спеціаліст не тільки в Україні, а й далеко за її межами, він брав безпосередню участь у створенні системи ядерного права, системи державного регулювання громадських відносин під час використання атомної енергії, при забезпеченні безпеки атомних електростанцій і захисті навколишнього середовища.

У 2002 р. В.К. Бронніков був обраний народним депутатом України. Він працював у Комітеті Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, очолював парламентський підкомітет. Володимир Костянтинович очолював розробку законопроектів у галузі ядерної енергетики, проводив ефективну роботу для розвитку ПЕК країни, реалізації концепції культури безпеки та формування національної атмосфери, при якій безпека є пріоритетом не тільки суто експлуатаційної діяльності, а й охоплює всі види діяльності на всіх стадіях життєвого циклу АЕС.

І сьогодні, очолюючи інжиніринговий підрозділ ДП НАЕК "Енергоатом", він безпосередньо керує роботами зі спорудження в Україні нових ядерних потужностей, ініціює і проводить ефективну роботу зі створення повномасштабної національної інфраструктури атомної енергетики, що забезпечує всі аспекти безпеки на всіх етапах життєвого циклу ядерної установки, очолює групу українських експертів з розробки типового оптимізованого національного проекту ядерного енергоблоку спільно зі світовими виробниками реакторних установок.

В.К. Бронніков бере активну участь у громадському житті, неодноразово обирався депутатом Енергодарської міської та Запорізької обласної рад, є одним із ініціаторів створення Українського ядерного товариства у 1992 році.

Він має заслужений авторитет і повагу серед світового співтовариства атомників, усіх спеціалістів енергетичної галузі, народних депутатів України, керівників органів законодавчої та виконавчої влади. Держава високо оцінила труд Володимира Костянтиновича. Він нагороджений орденами "Знак пошани" та князя Ярослава Мудрого V ступеня, Почесною відзнакою Президента України, багатьма медалями.

Золотий фонд нації