Огляд пресиІнформаційно-аналітичні випуски НТСЕУ про стан та перспективи паливно-енергетичного комплексу України

forumЯк уникнути типових помилок за проєктування та монтажу фундаментних уземлювачів. 15.09.2023 11:00

5EXX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е»

17-19 жовтня 2023 року

Спільна конференція комітетів захисту від блискавки України та Польщі

Категорія: Спецпроекти Опубліковано: Вівторок, 13 червня 2023 Автор: Євген Баранник
Захист від блискавки


У рамках угоди про співпрацю два комітети захисту від блискавки, український - «УКЗБ НТСЕУ» та польський – «РКОО SEP» 25.05.2023 провели спільну он-лайн конференцію. Учасники засідання заслухали та обговорили чотири доповіді (по дві від кожної зі Сторін) з актуальної тематики.

Відомо, що Україна наполегливо працює у гармонізації нормативних документів з європейськими та міжнародними. Разом з тим, існують певні відмінності у стандартах різних країн, особливо якщо йдеться про відомчі норми. Тому учасники конференції зацікавлено слухали доповідь Володимра Князева про особливості випробування стійкості зразків спеціяльної техніки до близьких спалахів блискавки.

 У доповіді Олега Глєбова йшлося про вплив конфігурацій систем уземлення підстанцій на завади у кабелях вторинних мереж за ударів блискавок чи коротких замиканнях.

Гжегож Масловський (Grzegorz Masłowski) розповів про новели у визначенні густини спалахів блискавок NG, параметрі який лежить в основі обчислення ризиків відповідно до IEC 62305-2:2010.

На завершення конференції Адам Хардт (Adam Hardt) виклав оригінальну концепцію захисту фотомодулів, встановлених на землі, від прямих ударів блискавок. Спеціалісти з УКЗБ жваво обговорювали запропоновані технічні рішення, адже в Україні шириться розбудова об'єктів фотоенергетики.

Обмежений час конференції не дозволив обговорити усі пропозиції, які висловлювали учасники. Тому обидва комітети домовилися про подальші зустрічі та спільні проєкти.

Запрошуємо тих, хто розробляє проєкти чи виконує їх експертизу, монтує та обслуговує системи блискавокзахисту, приєднуватись до Українського комітету захисту від блискавки ГО «НТСЕУ».