Огляд пресиІнформаційно-аналітичні випуски НТСЕУ про стан та перспективи паливно-енергетичного комплексу України

forumXIX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е», 19 – 21 жовтня 2021 р., Міжнародний виставковий центр

plan2019Перелік науково-технічних заходів (конференції, семінари, громадські обговорення, виставки, ювілейні заходи) в галузі енергетики на 2020 рік

Про громадські об’єднання енергетиків

Категорія: Публікації
Опубліковано: Четвер, 09 вересня 2021
Автор: НТСЕУ
Зіновій Юрійович Буцьо

З виступу З.Ю.Буцьо, члена правління ГО «Рада ветеранів праці енергетики» і члена правління НТСЕУ, на зустрічі ветеранів енергетики України з керівництвом Міненерго

За числом і змістом прийнятих законів, указів, постанов з питань громадського суспільства і громадських організацій Україна є безперечним лідером в Європі (від Закону України  «Про об’єднання громадян» 1992 року до  Закону України  «Про громадські об’єднання» 2012 року, кількох Указів Президента та ін.).

Детальніше:Про громадські об’єднання енергетиків

Аналіз досвіду експлуатації турбінних олив у ВП АЕС

Категорія: Публікації
Опубліковано: Неділя, 01 серпня 2021
Автор: Сергій Гуназа
Аналіз досвіду експлуатації турбінних олив у ВП АЕС

 

У статті наведено

  • Класифікацію турбінних олив, що застосовуються в обладнанні енергоблоків.
  • Відомості щодо якості вогнестійких турбінних рідин на основі трикселенілфосфатів.
  • Вимоги до якості мінеральних турбінних олив і синтетичної вогнестійкої турбінної рідини на основі трикселенілфосфатів.
  • Досвід експлуатації мінеральних турбінних олив і вогнестійких турбінних рідин.

У висновках відзначається, що для підвищення ефективності експлуатації турбінних олив в енергетичної галузі України доцільно впровадження наступних заходів:

Детальніше:Аналіз досвіду експлуатації турбінних олив у ВП АЕС

Электрическая пандемия в Украине

Категорія: Публікації
Опубліковано: Вівторок, 18 травня 2021
Автор: Виталий Скляров
Виталий Федорович Скляров

Электричество настолько беспрецедентно глубоко проникло во все сферы цивилизации, что без него функционирование последней практически невозможно. В связи с этим человечество было вынуждено выработать обязательное правило опережающих темпов развития электроэнергетики. Исполнение этого требования свято осуществлялось предыдущими поколениями, начиная от плана ГОЭЛHО, столетие которого произойдет в этом году 22 декабря. Именно по этой причине электроэнергетика остаётся чуть ли не единственной отраслью промышленности прилично функционирующей и по сей день, не смотря на все издевательства, которые ей приходится претерпевать.

Но всему есть предел, который определяется целым рядом политических и экономических факторов.

Если предпринять попытку рассмотреть только некоторые из них, то вырисовывается довольно неприятная картина.

Детальніше:Электрическая пандемия в Украине

В Україні потрібно розвивати всі види генерації

Категорія: Публікації
Опубліковано: Понеділок, 05 квітня 2021
Автор: Іван Григорук
Іван Григорук

Стосовно формування енергетичного міксу: ми розуміємо, що атомна енергетика в нас є базовою, тому питання розвитку, продовження строку чи будівництва нових блоків є важливим. В кінці минулого року була опублікована заява Міжнародного енергетичного агентства разом з МАГАТЕ, що атомна енергетика є базовою і безальтернативною для всього світу на сьогодні.

Потрібно також розвивати гідроенергетику, тому що вона розв'язує важливі питання в балансуванні енергосистеми, а також відіграє важливу роль стосовно збереження дебіту питної води в Україні. Згідно з останнім звітом ООН дебіт питної води стрімко знижується в Україні, ми потрапили у 20-ку країн, що з величезною швидкістю втрачають воду, яка може використовуватись населенням для споживання.

Відновлювальні джерела енергії є непрогнозованими й розвивалися вони хаотично, тому питання розвитку систем накопичення та систем регулювання енергії є також важливим для того, щоб можливо було з технічної точки зору й надалі розвивати ВДЕ.

Закриває наш енергетичний мікс теплова генерація. Вона є архіважливою. Національний план зі скорочення викидів говорить про те, що у 2023 році певні блоки повинні виводитись з експлуатації. Причому це блоки, які найменш зношені на сьогодні. І зараз вже давно виникло питання по будівництву нових і підтримці роботи старих теплових блоків для підтримки збалансованості ОЕС. Інакше  доведеться або запрошувати аварійну допомогу в наших партнерів із сусідніх країн, або відключати споживачів. Обов’язково потрібно переглядати цей план, або давати можливість державної допомоги стосовно модернізації або будівництва нових теплових блоків. Крім того, теплова генерація несе за собою таку функцію, як теплофікація і подача гарячої води, і вона також є дуже важливою для населення та промисловості України. Якщо ми нічого не будемо робити, споживач в перспективі буде позбавлений і цієї послуги.

Детальніше:В Україні потрібно розвивати всі види генерації

Громадська рада розглянула сучасний стан та перспективи розвитку атомної енергетики України

Категорія: Публікації
Опубліковано: Субота, 20 березня 2021
Автор: НТСЕУ
Громадська рада при Міненерго

Представники НТСЕУ взяли участь у першому цього року засіданні Громадської ради при Міненерго. Під головуванням Семена Поташника розглянули одне із важливих питань розвитку енергетики – сучасний стан та перспективи розвитку атомної енергетики України.

Детальніше:Громадська рада розглянула сучасний стан та перспективи розвитку атомної енергетики України