Огляд пресиУ черговому інформаційно-аналітичному випуску повідомляється про основні показники роботи ПЕК у червні та огляд преси з проблем паливно-енергетичного комплексу

ТЕФТеплоенергетичний факультет Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» запрошує абітурієнтів

Середньостроковий план пріоритетних дій Уряду до 2020 рокуЗапрошуємо до обговорення проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року

Оприлюднено Енергетичну стратегію України на період до 2035 року

Категорія: Публікації
Опубліковано: Субота, 09 вересня 2017
Автор: НТСЕУ
Оприлюднено Енергетичну стратегію України на період до 2035 року

Уряд розпорядженням від 18 серпня 2017 р. № 605 схвалив Енергетичну стратегію України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність».

Енергетична стратегія України є базовим документом державної енергетичної політики, що визначає мету і цілі розбудови енергетичного сектору на період до 2035 року.

Детальніше: Оприлюднено Енергетичну стратегію України на період до 2035 року

Холодна листопадова «шухляда»

Категорія: Публікації
Опубліковано: Субота, 02 вересня 2017
Автор: Віталій Княжанський, «День»
Холодна листопадова «шухляда»

Чому уряд не розглянув найбільш актуального для громадян країни питання

Візит до України міністра енергетики США Ріка Перрі, що мав відбутися сьогодні, перенесено на листопад. Відомо, що Україна та США домовилися про закупівлю американського антрациту, і, цілком можливо, на перемовинах у Києві ця домовленість могла бути офіційно закріплена в усіх подробицях у присутності міністрів енергетики двох країн, а також інших керівників України.

Високого гостя в четвер чекали на відкладеній тепер презентації корпоративної стратегії НАК «Нафтогаз України» під амбітною назвою: «Нові перемоги для України».

Детальніше: Холодна листопадова «шухляда»

Реформа не вовк, почекає до осені

Категорія: Публікації
Опубліковано: Понеділок, 14 серпня 2017
Автор: Андрій Білоус
Реформа ПЕК

Реформа НКРЕКП є одним з ключових завдань України відповідно до угоди про асоціацію з ЄС та договору про заснування Енергетичного співтовариства.

Обидва документи містять вимоги щодо транспозиції Третього енергетичного пакета в українське законодавство. Передбачене створення ринків газу та електроенергії в розумінні саме ринку, а не ручного важеля, як досі було в Україні.

Детальніше: Реформа не вовк, почекає до осені

Розумна енергетична безпека та незалежність

Категорія: Публікації
Опубліковано: Середа, 02 серпня 2017
Автор: Євген Баранник
Smart Grid

Невпинно дорожчають повсякденні блага, які ми звикли вважати неодмінною умовою комфортного життя: подача та відведення води, газ, електроенергія, утилізація сміття, тощо. Невідворотною стає потреба у розвитку поновлюваних джерел енергії для нашого повсякденного життя – як на роботі, так і вдома. Доводиться швидко та вміло підлаштовуватися до цих (не завжди приємних) змін у енергопостачанні. Не кращим чином підготовлені до цього наші електромережі. Адже зношеність устатковання та технічні рішення минулого століття, втілені у нормативних документах, помножується на застарілі технології ручного керування. Відомо, що фото- та вітрогенерація надто залежать від природних факторів, які залишаються поза нашим впливом. Світовий досвід показує, що запорукою утримання балансу між попитом і пропозицією електроенергії є лише функціювання інтелектуальних мереж. Це мережа, до якої підключено усіх учасників, від численних й різноманітних виробників енергії до таких самих різноманітних її споживачів.

Детальніше: Розумна енергетична безпека та незалежність

«Унікальність» українського енергоринку

Категорія: Публікації
Опубліковано: Понеділок, 24 липня 2017
Автор: Андрій Герус
Андрій Герус

У нас унікальна ситуація. Тариф «Енергоатому» найнижчий у світі - 0,48 грн за квт·г. Енергоатом виробив 58,4% всієї електроенергії за 6 міс. 2017 р.

Але оптова ціна електроенергії (1,34 грн) вища, аніж у сусідніх європейських державах, а тарифи на електроенергію для бізнесу та бюджетних установ вищі, аніж у Швеції, Норвегії, Данії, США, Канаді. Вдвічі вищі, аніж у наших конкурентів на зовнішніх ринках - Росії та Казахстані.

Найнижчий у світі тариф «Енергоатому» по дорозі до ринку усереднюється із найвищими у світі тарифами для теплової генерації та сонячними/вітровими «зеленими» тарифами. Фактично відбувається крос-субсидування і серед виробників - «Енергоатом» своїм низьким тарифом дотує високі тарифи інших виробників. Це теж спосіб заробляти на держ компанії.

Детальніше: «Унікальність» українського енергоринку