Огляд пресиІнформаційно-аналітичні випуски НТСЕУ про стан та перспективи паливно-енергетичного комплексу України

forumЯк уникнути типових помилок за проєктування та монтажу фундаментних уземлювачів. 15.09.2023 11:00

5EXX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е»

17-19 жовтня 2023 року

«Укренерго» підписала угоду про умови приєднання до енергосистеми Європи

Категорія: Новини Опубліковано: Субота, 01 липня 2017 Автор: НТСЕУ
UkrEnergo

Представники національної енергетичної компанії «Укренерго» підписали угоду про умови приєднання України до енергетичної Європи.

«Ми підписали договір, який створює чіткі інституційні можливості для майбутньої синхронізації з ENTSO-E. Він містить зобов’язання, дедлайни та конкретні механізми моніторингу», – повідомив директор з комунікацій компанії Михайло Бно-Айріян. За його словами виконати все потрібно швидко: «За договором це п’ять років. Ще потрібен рік, аби довести, що ми спроможні працювати в ізольованому режимі».

Також М. Бно-Айріян наголосив, що синхронізація з ENTSO-E — це від’єднання від пострадянської енергетичної системи, зокрема від Росії: І причина не лише в політиці та стратегічних загрозах. Ключовий сенс — ми з’єднані з Росією дротами, але не ринками.

«Ми стаємо на шлях, з якого Україна не має схибити. Кілька років спільної роботи уряду, НКРЕКП, Міненерговугілля, «Укренерго» та енергогенеруючих компаній попереду. Проект дорожньої карти вже розроблено, всі вимоги до модернізації нашої енергосистеми містяться в угоді. Приєднання разом із впровадженням нового закону про ринок електроенергії дозволить об’єднати ринки з сусідніми країнами, дасть справжню конкуренцію, поборе монополії», — написав у Фейсбуку глава «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

Зазначимо, що вперше Україна подала заявку на приєднання до енергетичної системи Європи ще 2006 року.

Голос України