Огляд пресиІнформаційно-аналітичні випуски НТСЕУ про стан та перспективи паливно-енергетичного комплексу України

forumXIX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е», 19 – 21 жовтня 2021 р., Міжнародний виставковий центр

plan2019Перелік науково-технічних заходів (конференції, семінари, громадські обговорення, виставки, ювілейні заходи) в галузі енергетики на 2020 рік

СВЕТЕЛІК Олександр Дмитрович

Категорія: Видатні енергетики України Опубліковано: Вівторок, 15 лютого 2011 Автор: НТСЕУ

О.Д.Светелік Голова Національної комісії регулювання електроенергетики України (1999 р.)
Заступник міністра палива та енергетики (2000 р., 2004 р.)
Керівник управління енергетичної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України
Член Центрального правління НТСЕУ
Заслужений енергетик України,
державний службовець І рангу

Народився 29 жовтня 1951 року в м. Іваново Російської Федерації.

У 1974 р. закінчив Іванівський енергетичний інститут, електроенергетичний факультет, спеціальність "Автоматизація виробництва і розподілу електроенергії", здобувши фах інженера-електрика. У 1996 р. отримав диплом інженера-економіста за спеціальністю "Економіка підприємств" Харківської державної академії міського господарства.

Трудову діяльність розпочав інженером у виробничому енергетичному об'єднанні "Київенерго".

У 1974-1977 рр. О.Д. Светелік узяв безпосередню участь у перспективних напрямах розвитку технологій експлуатації електричних мереж, зокрема у Києві було побудовано першу в Україні маслонаповнену під великим тиском кабельну лінію 110 кВ, за його безпосередньої участі розпочаті роботи з освоєння технології проведення на повітряних лініях електропередачі ремонтних робіт під напругою і спільно з Академією наук експериментальні роботи зі зварювань кабельних ліній вибухом.

Наприкінці 1977 року був переведений у систему державних органів енергетичного нагляду, де пройшов шлях від головного спеціаліста відділу до головного державного інспектора України.

З початком підготовки до реорганізації електроенергетичної галузі призначається на посаду першого заступника директора Національного диспетчерського центру електроенергетики України, де в 1996 р. після створення ринкових умов роботи галузі стає виконавчим директором енергетичного ринку України.

Указом Президента країни у 1999 р. призначається головою Національної комісії регулювання електроенергетики України, а у 2000 р. переводиться на посаду заступника міністра палива та енергетики України.

З проведенням реформ у галузі та кадрових перестановок у період 2001-2005 рр. працює радником Прем'єр-міністра України, радником Віце-прем'єр-міністра України; вдруге заступником міністра палива та енергетики України, радником першого Віце-прем'єр-міністра України.

Наприкінці 2005 року після чергових кадрових ротацій у керівництві Уряду України перейшов до Апарату Ради національно ї безпеки і оборони України, де працює дотепер.

Постійне вивчення та використання вітчизняного і міжнародного досвіду дозволяло Олександру Дмитровичу активно впроваджувати науково-технічні, економічні та законодавчо-нормативні напрацювання для вдосконалення енергетичної галузі України.

Протягом багаторічної діяльності на відповідальних державних посадах О.Д. Светелік завжди плідно співпрацює з громадськими організаціями енергетиків України: профспілковими об'єднаннями енергетиків, Науково-технічною спілкою енергетиків та електротехніків України, входить до складу їх керівних органів.

О.Д. Светелік нагороджений грамотами Кабінету Міністрів України, Мінпаливенерго, Апарату РНБО України, орденом Дружби.

Золотий фонд нації