Огляд пресиІнформаційно-аналітичні випуски НТСЕУ про стан та перспективи паливно-енергетичного комплексу України

forumXIX Міжнародний енергетичний бізнес форум «5Е», 19 – 21 жовтня 2021 р., Міжнародний виставковий центр

plan2019Перелік науково-технічних заходів (конференції, семінари, громадські обговорення, виставки, ювілейні заходи) в галузі енергетики на 2020 рік

ШПАК Олександр Леонідович

Категорія: Видатні енергетики України Опубліковано: Понеділок, 14 лютого 2011 Автор: НТСЕУ

shpakГенеральний директор ВАТ енергопостачальна компанія "Хмельницькобленерго"
Заслужений енергетик України
Заслужений енергетик СНД, кавалер ордена "За заслуги" ІІІ ступеня.
Кращий топ-менеджер України за незалежними рейтингами "ТОП-100" та "Гвардія-500", переможець Всеукраїнського конкурсу "Лідер паливно-енергетичного комплексу" в номінації "Керівник підприємства (організації)".
Член Центрального правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України

Лауреат Міжнародного рейтингу популярності та якості товарів і послуг "Золота Фортуна" в номінації "Кращий керівник" з врученням ордена "За трудові досягнення". Визнаний кращим платником податків Хмельницької області з присвоєнням звання "Людина року". За високу культуру виробництва, ділову активність, соціально-економічні перетворення нагороджений дипломом Кабінету Міністрів України та Всеукраїнською премією "Народна шана", золотою медаллю "За ефективне управління" Міжнародної Кадрової Академії, за внесок в оздоровлення економіки - міжнародною нагородою "Золотий меркурій".

Народився 9 листопада 1951 р. в смт Антоніни Красилівського району Хмельницької області в сім'ї робітників. Закінчив у 1974 р. Львівський політехнічний інститут за спеціальністю "Електропостачання міст та промислових підприємств", а також Тернопільський національний економічний університет за спеціальністю "Менеджмент організацій".

Розпочав трудову діяльність за направленням у системі енергетики інженером електровідділу проектної частини ВНДІ склопластиків та волокон у м. Сєверодонецьк Луганської області. Проте вже в грудні 1974 р. повернувся на рідну Хмельниччину, де почав працювати майстром з КВПіА підприємства "Хмельницьктепломережа". Згодом обіймав посади головного енергетика обласного об'єднання "Хмельницькводоканал", головного енергетика, заступника головного інженера, заступника генерального директора з капітального будівництва науково-виробничого об'єднання "Катіон" Мінелектронпрому СРСР.

Упродовж 1995-1998 рр. Олександр Леонідович працював заступником директора з капітального будівництва ВАТ ЕК "Хмельницькобленерго", а з 1998 р. він очолює компанію.

За період керівництва О.Л. Шпака ВАТ ЕК "Хмельницькобленерго" стала однією з найкращих енергокомпаній України, про що свідчать результати її діяльності та досягнення у сфері передачі та постачання електричної енергії. Завдяки обраній генеральним директором ефективній стратегії, в основу якої покладено гасло "Споживач – найвища цінність Компанії", та підтримці колективом компанії політики, спрямованої на повне задоволення потреб споживачів, досягнуто вагомих результатів, а саме: стовідсотковий рівень оплати за електроенергію споживачами та розрахунків з Оптовим ринком електроенергії, забезпечено нормативний баланс електроенергії.

Створено мережу сервісних центрів та пунктів європейського рівня в усіх районах області з комфортними умовами як для споживачів, так і для працівників, що дозволяє наблизити послуги до споживачів та покращувати їх якість, підтримувати атмосферу взаєморозуміння.

Завдяки ініціативі Олександра Леонідовича в компанії впроваджена система процесного менеджменту та сертифікована стосовно основних видів діяльності на відповідність міжнародним стандартам ISO 9001:2008. На Українському національному конкурсі якості Компанії, першій серед підприємств енергетичної галузі та Хмельницької області, присвоєно звання лауреата конкурсу, визнано її відповідність рівню "Визнання досконалості в Європі" 4-ри зірки та вручено сертифікат EFQM - Європейської моделі ділової досконалості.

Олександр Шпак активно займається громадською роботою, обраний депутатом Хмельницької обласної ради, є головою Хмельницького обласного правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України, членом Українсько ї спілки підприємців і промисловців, членом правління Хмельницького обласного фонду соціального страхування. Проводить прес-конференції та зустрічі із представниками засобів масової інформації, є організатором і учасником міжнародних, всеукраїнських та обласних виставок-конференцій. Підтримує талановитих митців, обдарованих молодих людей. Доброю традицією стала організація художніх виставок у Сервісному центрі.

За благодійницьку діяльність О.Л. Шпак нагороджений орденом Нестора Літописця, почесною орденською відзнакою "Суспільне визнання" Міжнародної благодійної організації, орденом Миколи Чудотворця.

Вільний час Олександр Леонідович присвячує своєму захопленню ще з дитинства - музиці та живопису. Надійним тилом і талісманом у добрих справах є його родина - чарівна дружина, п'ятеро дітей та онук, для яких він є гідним прикладом.

Золотий фонд нації